Байер Леверкузен победи Айнтрахт Франкфурт с 5:1 като гост от

...

Шампионът Байер Леверкузен се забавлява срещу Айнтрахт

Байер Леверкузен победи Айнтрахт Франкфурт с 5:1 като посетител от 32-ия кръг на немското състезание. Головете за Леверкузен означиха Гранит Джака, Патрик Шик, Есекиел Паласиос, Жереми Фримпонг и Виктор Бонифейс.

За Айнтрахт почетен гол вкара Уго Екитика.

Байер, който завоюва купата в Бундеслига предварително, има 84 точки в актива си. Айнтрахт е на шесто място (45).

По-рано денем Бохум извоюва скъпа победа с 4:3 при гостуването на Унион и направи решителна крачка към оставане в Бундеслигата. С триумфа бохумци изместиха Унион от 14-о място и тези три точки може да се окажат основни в борбата за опазване на елитния статут.

Бохум изигра мощни първи 45 минути и се отдръпна на почивката с три гола задатък след две попадения на Максимилиан Витек и едно на Кевин Шлотербек.

Унион се върна в мача през втората част след два гола на Вертесен и Бедия, само че Бохум още веднъж смълча " Старото лесничейство " с четвърти гол, дело на Филип Хофман.

Крайното 3:4 оформи Бенедикт Холербах.