Байер (Леверкузен) и Волфсбург спазиха традицията от последните сезони да

...

Ориги пак вкара, но това не стигна за 3 т.

Байер (Леверкузен) и Волфсбург съблюдаваха традицията от последните сезони да вършат резултатни мачове между тях, завършвайки 2:2 в дуел от осмия кръг. Равенството не прави работа на никой от противниците, тъй като те не престават да са във втората половина на таблицата и още занапред дават индикации за нов провален шампионат.

Домакините бяха доста по-активни преди почивката и сътвориха много положения, само че вкараха единствено един път посредством Ларс Бендер в 29-ата минута. Противно на протичащото се на терена, Волфбсург съумя да изравни минута преди почивката посредством преотстъпения от Ливърпул Дивок Ориги. Това е втори гол за белгийския нападател с екипа на “вълците” в немския хайлайф.

Ситуацията се повтори и през втората част. Лукас Аларио даде нов задатък на “аспирините” в 61-ата минута, само че бъдещият участник на Мондиал 2018 Якуб Блашчиковски невъзмутимо изравни за повторно единствено осем минути по-късно.
FT: A thrilling battle ends 2-2! Martin Schmidt has overseen 4 successive draws since taking over... When will he get his 1st win?#B04WOB pic.twitter.com/xr12BL0BT3
— DW Sports (@dw_sports) October 15, 2017

Две минути преди края появилият се като промяна 18-годишен гений на Волфсбург Виктор Осимен пропусна от идеална обстановка.

Байер и Волфсбург общо имат единствено три победи от началото на сезона в Бундеслигата.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 8 кръг, неделя 15 октомври  Байер (Леверкузен) 2:2краен резулат  Волфсбург