Баскетболният отбор на Левски надигра с 82:69 като домакин състава

...

Левски се справи със Спартак Плевен и излезе на второто място в НБЛ

Баскетболният тим на Левски надигра с 82:69 като хазаин състава на Спартак Плевен в среща от 13-ия кръг на НБЛ.

Двубоят в зала " Универсиада " протече равностойно, като " сините " изковаха триумфа в заключителните минути на срещата, когато направиха серия от 18:5 точки.

Интересен миг в мача бе, че в края на третата четвърт Левски остана без своя треньор Димитър Ангелов и неговия асистент Божидар Гьорев, които бяха отстранени от съдиите и по този начин до края на дуела домакините бяха водени от президента на клуба Константин Папазов.

В последна сметка случилото се не оказа въздействие върху баскетболистите на " сините ", които съумяха да стигнат до крайната победа.

Джон Фловиърс стана най-резултатен за спечелилите със своите 22 точки, към които прибави и 11 битки, с цел да оформи " дабъл-дабъл ". За Спартак Плевен пък националът Николай Стоянов осъществя 20 точки.

В класирането тази победа оказа помощ на Левски да се изкачи до второто място с актив от 20 точки и баланс 8-4, до момента в който четвъртото следващо проваляне остави плевенчани на третата позиция с 19 пункта и баланс 7-5.