Баскетболистките на "Монтана" се наложиха над "Берое" със 77:72 и

...

Баскетболистките на Монтана се върнаха в играта за титлата /снимки/

Баскетболистките на "Монтана " се постановиха над "Берое " със 77:72 и изравниха на 1-1 резултата във финалния плейоф за купата в „ А “ група.
Спорът сред двата огромни противника през последните два сезона продължава в общинската зала в Стара Загора на 21 и 23 април, играе се до три победи, а при ново тъждество новият първенец ще бъде избран още веднъж в зала „ Младост “ на 26-ти.
Мачът стартира неприятно за домакините, които бяха догонващи в резултата, през първата част, само че стабилизираха играта си през втората и се отдръпнаха на отмора с точка задатък. Доминацията им продължи и през третата четвърт, с цел да стане разликата двуцифрена. В последната част беройки се пробваха да повторят подвига си от първата среща, само че този път нямаха задоволително причини.
За следващ път над всички в състава на Монтана бе бразилката Изабела Рамона, която означи 22 точки и към тях добави 7 битки и 8 асистенции. Силно игра и американката Шерийз Уилямс, която изригна със 17 т. и 18 битки. С дабъл-дабъл приключи и капитанката на тима Димана Макариева – 11 т. и 10 битки. За "Берое " най-резултатна с 16 т. бе Матеа Тавич.

"Монтана " – "Берое " (Стара Загора) 77:72 (12-19, 26-18, 21-10, 18-25)

"Монтана ":Виктория Стойчева 13, Шериз Уилямс 17, Изабела Рамона 22, Димана Макариева-кап. 11, Христина Иванова 14 (Евгения Нацкина Габриела Николова 3, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое ":Теодора Динева 5, Виолета Кочева-кап.10, Жаклин Златанова 10, Матеа Тавич 16, Сара Бут 4 (Радостина Христова 10, Карина Константинова 9, Гергана Иванова 8, Петя Бояджиева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии:Мирослав Томов, Славчо Нучев, Младен Субашиев.

Зала:„ Младост‘-без аудитория.
Източник: bulnews.bg