Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред Будучност с 57:73 (10:18,

...

Монтана 2003 отстъпи на Будучност в полуфиналите в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред Будучност с 57:73 (10:18, 20:25, 16:13, 11:17) в първия полуфинал от Финалната четворка на Адриатическата лига, която се организира в черногорската столица Подгорица.

Българският отбор загуби от този противник на полуфиналите в конкуренцията за втора поредна година и на следващия ден (26 март) ще играе за бронзовите медали против изгубилия от втория полуфинал сред словенския Цинкарна Целе и сръбския Войводина 021.

Тимът на Будучност, който е хазаин на Финалната четворка за втори следващ път, водеше през целия мач, а най-голямата разлика доближи 18 точки. На почивката Монтана 2003 изоставаше с 30:43. Българският състав съумя да понижи малко от пасива си преди последните 10 минути, когато резултатът бе 46:56, само че в четвъртата част домакините бяха безапелационни.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 с 16 точки, 6 битки и 5 асистенции, а Габриела Николова приключи с 13 точки и 3 битки.

За победителките от Будучност с 21 точки, 4 битки и 4 асистенции се регистрира Мария Лекович.

Срещата за третото място ще се играе в неделя още веднъж от 17 часа българско време, а финалът е плануван за 20:00 часа. През предишния сезон Монтана 2003 зае четвърта позиция в крайното класиране.