Баскетболистите на България победиха Украйна с 87:62 (21:10, 22:12, 22:15,

...

България победи категорично Украйна на европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години

Баскетболистите на България победиха Украйна с 87:62 (21:10, 22:12, 22:15, 22:25) в първия си мач за систематизиране на местата от девето до 16-о на Европейското състезание за юноши до 18 години в дивизия „ Б “ в Матозиньош, Португалия.

Така българите не престават борбата за позициите сред девета и 12-а, а идващият им противник ще бъде спечелилият от дуела сред Исландия и Босна и Херцеговина. Мачът ще се организира на следващия ден (29 юли) от 20:00 часа.

Воденият от селекционера Асен Николов състав имаше предимство през цялата среща с украинците, а най-голямата разлика доближи 30 точки. На почивката България имаше задатък от 21 точки - 43:22, а след третата четвърт резултатът бе 65:37.

Александър Гавалюгов още веднъж бе най-резултатен за българския внушителен отбор, завършвайки с 20 точки, 3 битки и 8 асистенции.

Максим Бочев и Момчил Кадиев способстваха за триумфа с по 15 точки. Бочев добави 5 битки и 2 асистенции, а Кадиев - 4 битки и 6 асистенции.