Бащата на загиналото 12-годишно дете организира пореден протест с искане

...
Бащата на загиналото 12-годишно дете организира пореден протест с искане
Коментари Харесай

Делото за смъртта на Сияна ще продължи през януари

Бащата на починалото 12-годишно дете провежда следващ митинг с искане за обективен развой
Окръжният съд в Плевен отсрочи делото за трагичната злополука, при която почина 12-годишната Сияна Попова, и насрочи идващото съвещание за януари 2026 година. Процесът продължава с чуване на експертизи и разпити, оповестиха от пресцентъра на съда.

В правосъдната зала през днешния ден бяха разпитани шестима очевидци, както и движимостите лица, изготвили заключенията по съдебно-химическата, психолого-психиатричната и съдебно-медицинската експертизи.
Назначена е нова експертиза
По искане на отбраната на подсъдимия правосъдният състав назначи спомагателна психолого-психиатрична експертиза. Тя би трябвало да бъде показана от същите специалисти на идващото съвещание, което е планувано за 21 януари 2026 година.

Магистратите дефинираха и още две аварийни дати за продължение на процеса – 16 и 17 февруари, когато се чака да бъде изслушано вещото лице по основната автотехническа експертиза и да се обсъдят идващите стъпки в правосъдното произвеждане, съобщи Българска телеграфна агенция.
Протест пред съда
Часове преди началото на съвещанието, тъкмо в 9:00 часа, пред постройката на Съдебната палата в Плевен се състоя митинг. Негов уредник бе бащата на починалото дете – Николай Попов, който за следващ път настоя за бърз и обективен развой.

" Искам бърза и ефикасна присъда. Размерът на наказването ще бъде избран от съда, само че скоростта в този случай също е от извънредно значение ", съобщи Николай Попов, представен от " Дунав мост ".

Близки и жители поддържаха почерненото семейство с претенции за по-строги санкции за водачите, предизвикали гибел на пътя, и за преустановяване на " войната по пътищата ".
Хронология на нещастието
Тежкият случай стана на 31 март 2025 година край плевенското село Телиш. Според обвинителния акт, лекият автомобил, ръководен от дядото на детето – Георги Ламбев, е бил ударен от прикачено полуремарке на тежкотоварен камион, което при завой е навлязло в насрещната пътна лента.

Вследствие на удара 12-годишната Сияна почина на място, а дядо ѝ получи тежки телесни повреди. Обвиняем по делото е 65-годишният водач на камиона Георги Александров, който дава отговор за причиняване на гибел по несъобразителност.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР