Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на Тракия
Бащата на Сияна – Николай Попов, разгласява изострен коментар в обществените мрежи във връзка тежката злополука на автомагистрала „ Тракия “, при която починаха две деца и един мъж.
Попов твърди, че лидерът на камиона е бил сниман от ТОЛ камерите директно преди случая с телефон в едната ръка и чаша в другата. Към обявата си той ползва и фотография, за която показва, че е от камерите.
„ Историята със спуканата гума е чиста неистина, а тази фотография се крие от вас, с цел да не се види тоталната беззащитност на управляващите в битката с пътния травматизъм. Угодно е да се хвърли виновността на гума, мантинела, път. Истината е, че липсва надзор “, написа Попов.
Припомняме, че нещастието стана на 24 юни на автомагистрала „ Тракия “ край село Зимница. Камион навлезе в насрещното придвижване, мина през разграничителната мантинела и се удари челно в лек автомобил. При злополуката починаха татко и две 9-годишни момчета, а други двама души бяха ранени.
Ето какво написа Попов във Фейсбук:
" Винаги приказвам с обстоятелства и давам единствено тествана информация.
Защо се крие истината?!
Шофьорът, който умъртви две деца и един татко е сниман от ТОЛ камерите преди случая с телефон в едната ръка и чашка в другата.
Ето ви фотография.
Историята със спуканата гума е чиста неистина, а тази фотография се крие от вас за не се види тоталната беззащитност на управляващите в битката с пътния травматизъм.
Угодно е да се хвърли виновността на гума, мантинела, път.
Истината е, че липсва надзор и съществуват ПТП и транспортна мафия. Те спонсорират всяка власт.
От месец очаквам среща с Радев по тази тематика, която той персонално ми даде обещание. Има доста неща, които зная и желая да му кажа. Дълбоко съм отчаян тъй като му симпатизирам…..
Такава среща няма! "
Окръжната прокуратура в Ямбол притегли като обвинен водача на камиона за причиняване по несъобразителност на гибелта на трима души. От прокуратурата оповестиха, че при първичния оглед не са открити данни за техническа нередовност или спукана гума, както и доказателства, че лидерът е задремал зад кормилото. Назначена е тройна автотехническа експертиза, която би трябвало да обясни точния механизъм на злополуката, скоростта на придвижване и аргументите за случая.
Към момента способените органи не са удостоверили обществено изказванията на Николай Попов за фрагменти от ТОЛ камерите, на които се вижда лидерът с телефон и чаша в ръцете си. Разследването продължава.
Попов твърди, че лидерът на камиона е бил сниман от ТОЛ камерите директно преди случая с телефон в едната ръка и чаша в другата. Към обявата си той ползва и фотография, за която показва, че е от камерите.
„ Историята със спуканата гума е чиста неистина, а тази фотография се крие от вас, с цел да не се види тоталната беззащитност на управляващите в битката с пътния травматизъм. Угодно е да се хвърли виновността на гума, мантинела, път. Истината е, че липсва надзор “, написа Попов.
Припомняме, че нещастието стана на 24 юни на автомагистрала „ Тракия “ край село Зимница. Камион навлезе в насрещното придвижване, мина през разграничителната мантинела и се удари челно в лек автомобил. При злополуката починаха татко и две 9-годишни момчета, а други двама души бяха ранени.
Ето какво написа Попов във Фейсбук:
" Винаги приказвам с обстоятелства и давам единствено тествана информация.
Защо се крие истината?!
Шофьорът, който умъртви две деца и един татко е сниман от ТОЛ камерите преди случая с телефон в едната ръка и чашка в другата.
Ето ви фотография.
Историята със спуканата гума е чиста неистина, а тази фотография се крие от вас за не се види тоталната беззащитност на управляващите в битката с пътния травматизъм.
Угодно е да се хвърли виновността на гума, мантинела, път.
Истината е, че липсва надзор и съществуват ПТП и транспортна мафия. Те спонсорират всяка власт.
От месец очаквам среща с Радев по тази тематика, която той персонално ми даде обещание. Има доста неща, които зная и желая да му кажа. Дълбоко съм отчаян тъй като му симпатизирам…..
Такава среща няма! "
Окръжната прокуратура в Ямбол притегли като обвинен водача на камиона за причиняване по несъобразителност на гибелта на трима души. От прокуратурата оповестиха, че при първичния оглед не са открити данни за техническа нередовност или спукана гума, както и доказателства, че лидерът е задремал зад кормилото. Назначена е тройна автотехническа експертиза, която би трябвало да обясни точния механизъм на злополуката, скоростта на придвижване и аргументите за случая.
Към момента способените органи не са удостоверили обществено изказванията на Николай Попов за фрагменти от ТОЛ камерите, на които се вижда лидерът с телефон и чаша в ръцете си. Разследването продължава.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




