Барселона успя да постигне ключов успех с 2:1 като гост

...

Два гола на Гризман донесоха ключов успех на Барса

Барселона съумя да реализира основен триумф с 2:1 като посетител на Виляреал в най-интересния конфликт от 32-ия кръг на Ла Лига. Чиквуезе откри за домакините в 27-ата минута, само че каталунците дадоха отговор с попадение незабавно след подновяването на играта от страна на Гризман. Именно французинът означи и второто попадение, още веднъж през първото полувреме.

Каталунците започнаха надалеч по-добре мача, откакто Сержиньо Дест и Френки Де Йонг изпуснаха положителни положения в първите 20 минути. Тези пропуски бяха осъдени.

В 26-та минута Самюел Чукуезе беше изведен от Пау Торес и от хубава позиция разстреля Тер Стеген за 1:0.

Голът не повлия изключително на играта на възпитаниците на Роналд Куман и обратът беше реализиран стремително. В 28-та минута Гризман означи след пас на Оскар Менгеса, а 7 минути по-късно още веднъж французинът беше на точното място, с цел да вкара за 2:1 след груба неточност от играчите на Виляреал.

До края на мача нови попадения не паднаха, а Ману Тригерос си изкара малоумен червен картон в 69-та минута.