Барселона стигна до измъчен успех с 1:0 като домакин на

...

Барселона се измъчи за успех с 1:0 над Осасуна

Барселона стигна до изстрадал триумф с 1:0 като хазаин на Осасуна в дуел от Ла Лига. Гола вкара резервата Витор Роке в 63-ата минута след асистенция на Жоао Кансело. Това е първо попадение на 18-годишния бразилец за каталунците.

Барса пък към този момент има. В Ла Лига няма различен отбор с толкоз добър индикатор в това отношение.

С триумфа Барселона събра 47 точки – осем по-малко от водача Жирона. е втори с 54 точки, само че и мач по-малко – аудиенция на Хетафе на следващия ден.

Осасуна игра последните 20 минути с човек по-малко. Унай Гарсия получи втори жълт и надлежно червен картон в 68-ата минута. Въпреки това памплонци натиснаха и удариха гредата посредством Раул Гарсия. Йон Монкайола пък беше спрян с превъзходна интервенция от вратаря Иняки Пеня. Така баските останаха без гол към този момент в четвърти следващ мач в Ла Лига.

Двубоят беше първи за Барса, откакто Шави разгласи, че напуща треньорския пост в края на сезона. Той трябваше да види и по какъв начин Феран Торес напусна поради контузия още в петата минута.
Източник: flashnews.bg