Барселона спечели с убедителното 5:1 поредното издание на ,,Ел Класико“

...

Барселона разгроми Реал Мадрид с 5:1

Барселона завоюва с безапелационното 5:1 следващото издание на,,Ел Класико “ в испанската Ла Лига против Реал Мадрид. За първи път от 2007 година насам дербито сред двата безконечни съперника в Испания стартира без двете огромни звезди на отборите – Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Аржентинецът отсъства поради строшаване на кост на ръката, до момента в който португалецът мина това лято в италианския първенец Ювентус.

Срещата на,,Камп Ноу “ стартира по превъзходен метод за домакините, които поведоха след бърза офанзива. Филипе Коутиньо получи топката на отлична позиция от Жорди Алба и отблизо разстояние не сбърка за 1:0. Реал отвърна с два далечни удара на бранителите Марсело и Серхио Рамос, които по никакъв метод не затрудниха стража на каталунците Марк-Андре Тер Стеген. Нещо повече, след половин час игра,,блаугранас “ към този момент водеха с два гола преднина. Луис Суарес бе ритнат в наказателното поле от Рафаел Варан и след консултация със системата за видеоповторение, основният арбитър на дуела Хосе Мария Санчес Мартинес отсъди дузпа за Барса. Зад топката застана точно уругваецът, който с прекрасен удар усили задатъка на своя тим, макар че Тибо Куртоа отгатна посоката на осъществяване.

Втората част стартира по отличен метод за възпитаниците на Хулен Лопетеги, които понижиха изоставането си посредством точната намеса на Марсело в 50-та минута. В последния четвърт час обаче на терена имаше единствено един тим и това бе този на домакините. Суарес означи втория си гол в мача, този път след асистенцията на Сержи Роберто. В 83-та минута още веднъж двамата комбинираха между тях и някогашният футболист на Ливърпул оформи своя хеттрик в мача. Четири по-късно картината за,,белия балет “ стана плачевна, откакто влезлият малко по-рано Артуро Видал означи първото си попадение с екипа на испанския първенец.

По този метод Барса е още веднъж отпред в Ла Лига с актив от две точки пред Атлетико Мадрид и три пред градския си противник Еспаньол. Европейският клубен първенец от своя страна към този момент е на седем пункта от върха, регистрирайки четвъртата си загуба от началото на сезона и общо пета в последните седем дуела във всички шампионати.

Барселона – Реал Мадрид 5:1

1:0 Филипе Коутиньо 11′

2:0 Луис Суарес 30′

2:1 Марсело 51′

3:1 Луис Суарес 75′

4:1 Луис Суарес 83′

5:1 Артуро Видал 87′

Барселона: Марк-Андре тер Стеген – Серхи Роберто, Жерар Пике, Клеман Ленгле, Жорди Алба – Серхио Бускетс, Иван Ракитич, Артур Мело – Рафиня Алкантара, Луис Суарес и Филипе Коутиньо

Реал Мадрид: Тибо Куртоа – Начо Фернандес, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Марсело – Лука Модрич, Каземиро, Тони Кроос, Иско, Карим Бензема и Гарет Бейл.