Барселона спечели с 2:1 домакинството си на Севиля в дербито

...

Шоу на Алкасер в мач номер 600 на Меси

" Барселона " завоюва с 2:1 семейството си на " Севиля " в дербито на 11-ия кръг в Примера дивисион. Така каталунците се с 4 точки пред втория " Валенсия ". " Севиля " остава на пета позиция, на точка зад " Реал " Мадрид.

Двубоят на " Камп Ноу " бе незабравим за Лионел Меси, който против " Севиля " записа мач номер 600 с екипа на " Барса ".

Домакините постановиха напън още от първата минута, като ситуациите пред вратата на гостите се редуваха едно след друго. При едно от тях, в 23-ата минута, Пако Алкасер се възползва от неточност в отбраната на " Севиля " и вкара за 1:0.

През второто полувреме гостите заиграха по-освободено и в 59-ата минута изравниха посредством Гуидо Писаро, който осъществя с глава за 1:1.

Шест минути по-късно каталунците още веднъж излязоха напред след втори гол на Алкасер, който бе задоволителен за крайната победа с 2:1.
Източник: btvnovinite.bg