Барселона спечели гостуването си на последния в класирането Малага с

...

"Барса" мина рутинно през "Малага", дори без Меси

" Барселона " завоюва гостуването си на последния в класирането " Малага " с 2:0 в среща от 28-ия кръг на испанското футболно състезание.

Възпитаниците на Ернесто Валверде не престават без загуба от началото на сезона, а след 22-ата си победа в акцията събраха 72 точки и имат 9 точки задатък пред втория " Атлетико " Мадрид. " Малага " остана на дъното с 13, откакто позволи седмо следващо проваляне.

Каталунците, от чийто състав отсъстваше звездата Лионел Меси поради раждането на третия му наследник Чиро, взеха решение срещата още в първия половин час.

Луис Суарес откри резултата в 15-ата минута с глава след центриране от ляво на Жорди Алба.

В 28-ата минута Фелипе Коутиньо удвои, откакто засече от близко отличен пас от дясно в дребното наказателно поле на Усман Дембеле.

Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, откакто Саму Гарсия получи пряк червен картон за жестоко нарушаване с двата крайници против Алба.

С цифров превес " Барселона " без проблеми контролираше дуела и даже съумя да запази сили за идния реванш от осминафиналите на Шампионската лига против Челси през идната седмица.

Гостите можеха да стигнат и до по-изразителна победа, само че Суарес, Коутиньо и Дембеле направиха пропуски.
Източник: btvnovinite.bg