Барселона регистрира трета поредна загуба във всички турнири, този път

...

Барса пак започна със загубите, Везенков с 5 минути

Барселона записва трета поредна загуба във всички шампионати, този път от Валенсия като посетител в Евролигата, със 76:81.

Така "каталунците " скапаха отличната си серия от шест победи една след друга, с която стартираха 2018-та.

Александър Везенков игра единствено пет минути в края на първото полувреме, като влезе и в разгорещена полемика с треньора Сито Алонсо тъкмо преди почивката.

Българинът направи две доста хубави асистенции за Тома Юртел, вкара и два наказателни удара, а към актива си добави и една битка в нахлуване.

След като Валенсия игра по-силно в първата част, във втората Барселона догони противника си, само че не съумя да направи поврат. В края на първото полувреме страхотна серия на

Валенсия даде сериозна преднина за домакините. "Оранжевите " дръпнаха с 10 точки тъкмо преди последната минута преди паузата, за най-голямата си разлика към този миг.

През второто полувреме Барселона направи всичко, с цел да заличи пасива си, само че по този начин и не съумя да настигне домакините.

Боян Дублевич вкара 19 точки за успеха, 13 добави Рафа Мартинес.

С 15 точки Пиер Ориола бе най-резултатен за Барселона.