Барселона поведе с 1:0 срещу Ливърпул в първия полуфинален мач

...

НА ЖИВО: Суарес прави разликата между Барселона и Ливърпул

Барселона поведе с 1:0 против Ливърпул в първия полуфинален мач от Шампионска лига на „ Камп Ноу “. Голът за каталунците осъществя Луис Суарес в 26-та минута.

Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде изважда от стартовия си състав Артур Мело, а на негово място залага на Артуро Видал. В отбрана наставникът на каталунците избира Серхи Роберто пред Нелсон Семедо.

Роберто Фирмино не намира място в титулярния състав на Ливърпул, както и Александър-Арнолд.

Барселона сътвори напрежение в наказателното поле на Ливърпул в 3-та минута, когато Филипе Коутиньо комбинира с Иван Ракитич, който бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Ливърпул, само че вместо да стреля реши да търси Луис Суарес, а Жоел Матип се намеси и мазета топката в корнер.

Жорди Алба комбинира с Лионел Меси в 13-та минута, а той стреля, само че ударът му бе блокиран. След това топката попадна още веднъж в Меси, който се опита да преодолее Матип, бранителят на Ливърпул игра с ръка, само че съдията Бьорн Кайперс реши, че няма съображение да свири дузпа за домакините.

Филипе Коутиньо насочи прекрасен удар в 15-та минута, само че Алисон Бекер избави.

Наби Кейта получи травма в 22-та минута и бе заменен две минути по-късно от Джордан Хендерсън.

Барселона поведе в резултата в 26-та минута, когато Артуро Видал комбинира с Филипе Коутиньо, а той продължи към Жорди Алба, който центрира в наказателното поле на Ливърпул, където Луис Суарес бе изтърван и вкара топката във вратата на Алисон.

Садио Мане получи доста прекрасен извеждащ пас зад тила на двамата централни бранители на Барселона в 35-та минута. Сенегалският нападател излезе самичък против Тер Стеген, само че стреля над напречната греда в навън.

Барселона - Ливърпул 1:0

1:0 Луис Суарес 26'

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 15. Клеман Ленгле, 18. Жорди Алба – 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 22. Артуро Видал – 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 7. Филипе Коутиньо

Старши треньор: Ернесто Валверде

Ливърпул : 13. Алисон Бекер – 12. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 26. Андрю Робъртсън – 7. Джеймс Милнър, 8. Наби Кейта, 5. Джорджиньо Вайналдум 3. Фабиньо – 10. Садио Мане, 11. Мохамед Салах

Старши треньор : Юрген Клоп

Съдия: Бьорн Кайперс (Хол)

Стадион: „ Камп Ноу “