Барселона постигна трудна победа с 1:0 над Осасуна в среща

...

Трудна, но сладка победа за Барса, Реал пак падна

Барселона реализира сложна победа с 1:0 над Осасуна в среща от 33-тия кръг на Ла Лига. Резервата в този мач Жорди Алба вкара единствения гол в 85-ата минута.

Така каталунците към този момент имат 82 точки в актива си и към този момент има задатък от 14 пункта на върха пред Реал, който позволи нова загуба.

В 26-ата минута Френки де Йонг изведе Педри, който се измъкна от отбраната на гостите и бе повален от Хорхе Ерандо, което принуди реферът да му покаже пряк червен картон.

Десет минути по-късно каталунците останаха без Гави, който получи контузия, а на негово място влезе Ансу Фати.

Барселона се възползва от численото си предимство и сътвори куп положения пред вратата на Осасуна.

В различен дуел нощес Реал Сосиедад победи с 2:0 вкъщи Реал (Мадрид). Японецът Такефуса Кубо откри резултата в 47-ата минута.

В 61-ата Дани Карвахал от гостите получи втори жълт картон и бе изпъден.

Пет минути преди края Баренеча от Реал Сосиедад постави завършек на разногласието с втори гол. Така баските се утвърдиха на четвъртото място, даващо право на присъединяване в Шампионската лига, с актив от 61 точки, с осем повече от петия Виляреал.
Източник: lupa.bg