Барселона“ победи Севила“ с 5:0 и спечели за 30-ти рекорден

...

Барселона“ спечели 30-ти трофей в турнира за Купата на Краля

„ Барселона “ победи „ Севила “ с 5:0 и завоюва за 30-ти рекорден път трофея в шампионата за Купата на Краля. „ Каталунците “ победиха в конкуренцията за четвърта поредна година, а това е постигано преди този момент от единствено още два отбора – „ Реал Мадрид “ (от 1905 до 1908 година, общо 19 трофея) и „ Атлетик Билбао “ (от 1930 до 1933 година, общо 23 трофея).

Играчите на Ернесто Валверде преобладаваха през целия мач. Головете осъществиха Луис Суарес  в 14-та и 40 – та минути, Лионел Меси в 31-та минута, Андрес Иниеста в 52-та минута и Филипе Коутиньо в 69-та минута от дузпа.

Суарес откри в 14-ата минута, когато след дълъг пас от вратаря Яспер Силесен бразилецът Фелипе Коутиньо се измъкна в дясно в пеналта и подаде чудесно към уругваеца, който на празна врата от близко засече в мрежата.

В 29-ата минута Иниеста удари напречната греда, а две минути по-късно той изведе Жорди Алба в ляво в пеналта, бранителят чукна с пета към Меси, който с удар под гредата направи 2:0.

Пет минути преди почивката Меси изведе Суарес в чиста позиция и нападателят не сгреши, с което значително предреши мача.

В началото на второто полувреме Меси още веднъж асистира за четвъртия гол на ветерана Иниеста, който съвсем несъмнено изигра последния си край за Барселона, откакто през лятото се чака да продължи кариерата си в Китай.

Коутиньо оформи разгрома от дузпа в 69-ата минута след игра с ръка в наказателното поле на Клеман Ленгле.

" Барселона направи страховит мач. Когато играят по този метод, е мъчно някой да ги спре. Те имат изключителни футболисти като Иниеста, Меси, Суарес. Съжалявам за нашите почитатели, които бяха фантастични довечера. Не показахме най-хубавата си игра и би трябвало да реагираме ", разяснява наставникът на „ Севиля “ Винченцо Монтела.
Източник: bnr.bg