Барселона победи с 93:74 (19:17, 27:19, 31:18, 16:20) Жалгирис като

...

Барселона не даде шанс на Жалгирис

Барселона победи с 93:74 (19:17, 27:19, 31:18, 16:20) Жалгирис като хазаин в мач от 26-ия кръг на Евролигата. За каталунците това е победа №18, като те имат и 8 загуби в сметката си, а литовците са с баланс 13-13.

Срещата стартира като дерби, само че това продължи единствено през първите 10 минути, в които домакините съумяха да излязат едвам с 2 точки пред противника си. След това те откриха ритъма си и на почивката се отдръпнаха с задатък от 10 точки. След паузата последва извънредно мощна трета четвърт за баскетболистите на Барса, които на процедура тогава взеха решение и крайния излаз на срещата, влизайки в заключителната част с преднина от 22 точки. Въпреки че гостите съумяха да завоюват последните 10 минути, това се оказа извънредно незадоволително за поврат.

Никола Миротич изригна с 28 точки за Барселона, а Томас Саторански се разписа с 12 точки.

За Жалгирис Игнас Браздеикс беше най-резултатен с 15 точки.

Снимка: twitter.com/FCBbasket