Барселона победи Хетафе в мач от 26-ия кръг в Ла

...

Барселона се разигра и се изкачи до второто място в Ла Лига

Барселона победи Хетафе в мач от 26-ия кръг в Ла Лига и към този момент е на второ място в класирането, само че и с мач повече от Жирона. Днешните посетители пък остават на 10-ата позиция.

Каталунците изиграха доста мощен мач и сътвориха много положения пред противниковата врата. Резултатът откри Рафиня в 20-ата минута. След почивката Жоао Феликс (53), Френки де Йонг (61) и Фермин Лопес (91) формиха крайния резултат.

Още в първата минута Френки де Йонг хвърли дълъг пас към Жоао Кансело. Португалецът опита типично за него подаване с външен фалц към Левандовски, само че Алварес почисти.

Седем минути по-късно Илкай Гюндоган центрира от ъглов удар. РАфиня се освободи и опита ефектно осъществяване с пета от въздуха, само че не откри задачата.

Гостите пробваха нео по забавно в нападателен проект чак в 18-ата минута. Луис Мила опитва удар от границата на наказателното поле, но Жул Кунде постави тялото си на пътя на топката.

Две минути по-късно Кунде изведе Рафиня с ослепителен дълъг пас зад тила на отбраната. Бразилецът надбяга Джене и с левия крайник матира Хосе Сориа - 1:0.