Барселона надделя над Леванте с 1:0 и си гарантира втора

...

Меси осигури на Барса втора поредна титла в Ла Лига

Барселона надви над Леванте с 1:0 и си подсигурява втора поредна победа в шампионата на Испания. Мачът се игра на стадион “Камп Ноу ” пред близо 92 000 ентусиасти.

Единственият гол означи Лионел Меси в 62-ата минута. Аржентинското острие на каталунците се появи в игра при започване на второто полувреме и съумя да се разпише 1/4 час по-късно, а асистенцията бе дело на Артуро Видал. Барселона стана победител в Ла Лига за 26-и път и отбрани златните си медали от предишния сезон.

Лео Меси стана първият футболист в историята на клуба, който печели Примера дивисион 10 пъти. В оставащите три кръга тимът на Ернесто Валверде ще има протоколни мачове със Селта, Хетафе и Ейбар. Тимът ще има опция да концентрира вниманието си в Шампионската лига, където съперник на каталунците ще бъде Ливърпул. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg