Барселона изстрада победа с 1:0 над в 28-ия кръг на

...

Барселона се измъчи за 1:0 над Майорка

Барселона изстрада победа с 1:0 над в 28-ия кръг на Ла Лига. Единствения гол вкара младежът Ламин Ямал четвърт час преди края.

С триумфа каталунците събраха 61 точки и се качиха на второ място. Лидерът Реал Мадрид има пет повече и мач по-малко. Майорка остава 15-и с 27 точки.

Барселона можеше да поведе още в средата на първото полувреме. В 21-вата минута Рафиня падна в наказателното поле след прикосновение с Хосе Копете. След преразглеждане с ВАР се стигна до дузпа. Илкай Гюндоган стреля към долния ляв ъгъл, само че Предраг Райкович избави. До почивката вратарят извади удар и на резервата Фермин Лопес. Лопес влезе в игра на мястото на травмата се Рафиня.

В 57-ата минута каталунците удариха греда посредством Ямал. В 73-ата обаче Ямал беше изведен от резервата Роберт Левандовски и не пропусна – 1:0.

за отбора на Шави. Освен това в последните три Барса не позволи гол.
Източник: flashnews.bg