Барселона и Интер направиха незабравимо шоу на Камп Ноу в

...

Левандовски спаси Барселона на Камп Ноу

Барселона и Интер направиха незабравимо шоу на " Камп Ноу " в основен мач от Група „ С “ на Шампионската лига, приключил 3:3. След тази спираща дъха гладиаторска борба на терена, която мина през доста обрати, екшън и драма, " нерадзурите " остават втори в групата със 7 точки, до момента в който каталунците са тъкмо след тях с 4 точки в актива си. Усман Дембеле даде задатък да каталунците в 40-ата минута след подаване на Сержи Роберто. Пет минути след началото на второто полувреме Николо Барела изравни, откакто получи страховит пас от Алесандро Бастони и с прекрасен шут от ждроп преодоля Марк-Андре Тер Стеген. В 63-ата минута " змията " направи цялостен поврат, откакто Чалханооглу ознаменува мощния си мач с асистенция към Лаутаро Мартинес. Осем Минути преди края на постоянното време на " Камп Ноу " още веднъж се възцари равенството, откакто Роберт Левандовски първо стреля с глава, а при добавката се разписа с левия крайник. В 89-ата минута екстазът на Барса бе посърнал, откакто Лаутаро асистира на резервата Робин Гозенс, който вкара трети гол за Интер. Роберт Левандовски обаче сподели какъв водач е и в 92-ата минута засече центриране на Ерик Гарсия, успявайки да се разпише с глава - 3:3. До края на мача треньорът на Интер Симоне Индзаги си изкара червен картон, само че смяна в резултата нямаше и по този начин Роберт Левандовски избави отбора на Шави от второ следващо отпадане в групите на Шампионска лига. Мачът стартира умерено, като първото по-сериозно състояние пристигна в 9-ата минута. Тогава Роберт Левандовски стреля с глава след центриране от ъглов удар. Андре Онана не бе позициониран добре, само че Хенрих Мхитарян почисти топката от голлинията. Атаките на каталунците дадоха резултат чак в 40-ата минута, когато Рафиня се пребори за една топка на ъгловото знаменце и пусна топката към Сержи Роберто. Той бе в наказателното поле и пусна пас по земята към центъра на вратарското поле, където Усман Дембеле изпревари бранителите на Интер и с удар от 3 метра не остави късмет на Онана - 1:0 за Барселона!Това попадение даде подтик на хората на Шави, които продължиха да нападат, като удар на Гави бе блокиран. Натискът на домакините продължи, само че до почивката те не съумяха да вкарат нов гол и по този начин се отдръпнаха на полувреме с гол задатък. Противно на упованията, Интер съумя да изравни. Това се случи в 50-ата минута, когато Алесандро Бастони центрира от дълбочина отляво. В наказателното поле Жерар Пике беше неореиентиран и спря, мислейки, че Николо Барела е в засада. Италианският халф обаче бе в чиста позиция, надбяга Гави, овладя на гърди топката и с удар от ждроп прати топката в мрежата.  След 56 минути игра Интер стигна до ъглов удар, след който топката бе изчистена вляво от наказателното поле на Барса, където бе Чалханооглу, чийто удар бе доста мощен, само че немският пазач на " блаугранас " парира, а секунди по-късно избави и удар на Дензъл Дъмфрис и рикошет на Пике. Три минути след приключването на час игра Хакан Чалханооглу нахлу в половината на Барса и с дълго по диагонал центриране откри Лаутаро Мартинес. Той финтира Ерик Гарсия и с удар от 14-15 метра прати топката в дясната част на вратата на Тер Стеген, като след рикошет в гредата, топката влетя в мрежата. В 72-ата минута Барса започва контараатака, при която Дембеле съумя да пробие до границата на наказателното поле, където падна, само че продължи топката към Левандовски, чийто удар бе избавен от вратаря на Интер. Десет минути по-късно Милан Шкриняр сгреши и топката стигна до Ансу Фати, който върна топката към Алекс Балде, чието центриране откри Левандовски. Той стреля с глава, само че топката рикошира в Бастони. За наслада на поляка, топката се върна до него и този път той стреля неспасяемо, хвърляйки в възторг почитателите на Барса, изпълнили " Камп Ноу ".
Интер отговори бързо на предизвикването. В 89-ата минута Лаутаро получи топката на дясното крило и центрира ниско към отсрещния завършек на наказателното поле. Там Робин Гозенс бе изтърван и с добре ориентиран шут още веднъж даде задатък на своя отбор.
Драмата не спираше да се повишава на " Камп Ноу ". Във втората минута на добавеното време Ерик Гарсия центрира от директен свободен удар. В наказателното поле Левандовски се извиси и с глава прати топката в мрежата - 3:3. Барселона – Интер 3:3
1:0 Усман Дембеле (40`), 1:1 Николо Барела (50`), 1:2 Лаутаро Мартинес (63`), 2:2 Роберт Левандовски (82`), 2:3 Робин Гозенс (89`), 3:3 Роберт Левандовски (92`)
Червен картон: Симоне Индзаги (97`)
Стартови сформира:
Барселона: 1. Марк-Андре Тер Стеген, 3. Жерар Пике, 5. Серхио Бускетс (к), 7. Усман Дембеле, 8. Педри, 9. Роберт Левандовски, 17. Маркос Алонсо, 20. Сержи Роберто, 22. Рафиня, 24. Ерик Гарсия, 30. Гави
Резерви: 26. Иняки Пеня, 36. Арнау Тенас, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 18. Жорди Алба, 19. Франк Кесие, 21. Френки де Йонг, 28. Алехандро Балде, 29. Марк Касадо, 32. Пабло Торе
Треньор: Шави
Интер: 24. Андре Онана, 2. Дензъл Дъмфрис, 6. Стефан де Фрай, 9. Един Джеко, 10. Лаутаро Мартинес, 20. Хакан Чалханооглу, 22. Хенрих Мхитарян, 23. Николо Барела, 32. Федерико Димарко, 37. Милан Шкриняр (к), 95. Алесандро Бастони
Резерви: 1. Самир Ханданович, 40. Николаос Ботис, 5. Роберто Галиардини, 8. Робенс Гозенс, 12. Раул Виланова, 14. Кристиян Аслани, 15. Франческо Ачерби, 33. Данило Дамброзио, 36. Матео Дармиан, 42. Денис Куратоло, 45. Валентин Карбони, 50. Александър Станкович
Треньор: Симоне Индзаги
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)