Барселона е само на един мач от исторически рекорд в

...

Барселона е на крачка от историята

Барселона е единствено на един мач от исторически връх в Испания. Каталунците направиха тъждество 2:2 против Севиля в събота и към този момент са с 37 дуела без проваляне в Примера дивисион. За последно Барса загуби в шампионата на 15 април 2017 година с 0:2 от Малага. Последваха 30 победи и 7 равенства в Примера.

Рекордната серия държи Реал Сосиедад – 38 дуела без проваляне за състезание, напомня "Блиц ". Тимът воден тогава от Алберто Ормаечеа завоюва 22 срещи, а в 16 приключи наедно през сезон 1978/79 и 1979/80.

Любопитното е, че серията на Реал Сосиедад завършва на 11 май 1980 година със загуба от Севиля с 0:2. Барса бе на две минути също да загуби от Севиля в събота и да прекъсне сполучливата си поредност. Суарес и Меси с два гола в границите на една минута обаче избавиха каталунците за равенството 2:2.
Източник: fakti.bg