Барселона е последният 1/4-финалист в турнира за Купата на Краля.

...

"Барса" обърна "Еспаньол" и оформи карето в Купата на Краля

" Барселона " е последният 1/4-финалист в шампионата за Купата на Краля. Носителите на трофея от конкуренцията в последните три сезона се причисляват към " Севиля ", " Валенсия " и " Леганес ", откакто победиха с 2:0 градския противник " Еспаньол " на " Камп Ноу ". Така " Барса " завоюва с общ резултат 2:1, откакто в първия мач 20-годишният Оскар Мелендо бе дал минимална преднина на " синьо-белите ".

--> Като титуляри за домакините още веднъж започнаха Лео Меси и Луис Суарес, подкрепяни от завърналия се след травма Андрес Иниеста, Иван Ракитич, Серхио Бускетс и Алейш Видал. Преди началото на срещата на терена бе изнесен голям надпис " Gracias, Masche " в символ на признателност към Хавиер Масчерано, който напусна клуба след 8 години вярна работа.

Наставникът на гостите Кике Санчес Флорес бе направил единствено две промени в титулярите си спрямо първия дуел на " Ел Прат ". Вратарят Пау Лопес размени Диего Лопес, хванал дузпа на Меси преди седмица, а Марио Ермосо зае място в центъра на отбраната вместо Оскар Дуарте.

Напълно предстоящо, " Барселона " стартира вихрено и още в 9-ата минута изравни общия резултат. Луис Суарес означи своя 11-и гол в последните 9 мача на " блаугранас ", засичайки съвършено центриране на Алейш Видал. Секунди по-късно нападателят на гостите Жерар Морено стреля рисково, само че право в ръцете на Яспер Силесен.

Домакините удвоиха преднина си в реванша в 25-ата минута. Меси стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в централния бранител Налдо топката се озова във вратата. Аржентинският талант към този момент има 26 гола за сезона във всички шампионати. В минутите до почивката, въпреки и създали цялостен поврат в конфликта, футболистите на домакините изхабиха много нерви, поради странните и противоречиви отсъждания на основния арбитър Антонио Матеу Лаос. Той подвигна жълти картони на Суарес и Меси за репликиране на негови отсъждания и си навлече гнева на почитателите, препълнили " Камп Ноу " за следващ път.

След паузата " Барса " още веднъж контролираше събитията, а в 68-ата минута Филипе Кутиньо направи дълго чакания си дебют за " блаугранас ".

Той размени Иниеста и се понрави със спокойната си игра, интензивно търсене на топката в празни пространства и безупречни подавания. Браилецът действаше малко по-назад от Меси и Суарес, а в 75-ата минута те реализираха и първата си чудесна композиция, при която уругваецът нанесе прекрасен изстрел, само че Пау Лопес избави, а секунда по-късно впечатли и парирайки добавка на Ракитич.

Точно хърватинът пък центрира брилянтно в наказателното поле в 88-ата минута, Меси засече с глава, само че топката се отби от гредата. Малко по-рано нападателят на " Еспаньол " Морено се бе строполил в наказателното поле на противника, пробвайки да стигне до топката, подадена от Лео Баптистао. Жорди Алба бе по петите на Морено и въпреки и напълно леко, побутна противника и му спомага, с цел да изгуби равновесие. Матеу Лаос обаче бе безапелационен, че няма причина да отсъди дузпа.

В последна сметка " синьо-белите " не впечатлиха с представянето си на " Камп Ноу " и значително резонно напущат конкуренцията, откакто изгубиха в 11-о следващо посещение на градския противник от 2009 годин насам. Именно от този момент насам " Барса " към този момент за трети път отстрани " асулгранас " в елиминационен конфликт за Купата на Краля.

Тимът на Ернесто Валверде записа 14-и триумф в 15 срещи вкъщи от началото на сезона и продължава опита си да стане първия тим от 1933 година насам, печелил шампионата в четири следващи издания.

Жребият за полуфиналите ще бъде теглен в петък, 26 януари.
Източник: btvnovinite.bg