Бърно с българския национал Александър Янев се класира за четвъртфиналите

...

Александър Янев и Бърно продължават напред за Купата на Чехия

Бърно с българския национал Александър Янев се класира за четвъртфиналите за Купата на Чехия, откакто се наложи с 98:62 над Острава в 1/8-финалите на шампионата.

Играчите на Любомир Ружичка завоюваха и в първата среща с 94:76, което им обезпечи успокоение преди конфликта през днешния ден.

На четвъртфиналите Бърно ще се изправи против спечелилия от двойката Храдец Кралове - Оломоуцко.

Домакините диктуваха темпото на срещата през цялото време, като не позволиха изненади до края на мача.
Вижте тази обява в Instagram.

Александър Янев попадна в стартовата петица и за едвам 7 минути на паркета се разписа с 8 точки и 2 битки. Най-резултатен за триумфа на Бърно беше Ричард Балинт с 15 точки, по 13 прибавиха Джавион Блейк и Ондреж Хустак.

Доминик Хайнзъл се разписа с 16 точки гостите.