Бърнли стигна до първата си победа във Висшата лига от

...

Крис Ууд донесе на Бърнли с първа победа

Бърнли стигна до първата си победа във Висшата лига от началото на сезона. Тимън на Шон Дайч съумя да завоюва с 1:0 семейството си на и се изкачи над зоната на изпадащите.

Единственото попадение в мача бе дело на в осмата минута. Нападателят се възползва от подаване на и рано даде задатък на отбора си. За Бърнли това бе първи гол на личния им стадион за този сезон.

Кристъл Палас беше без водача си Вилфрид Заха, който даде позитивен тест за ковид. Те имаха късмет да изравнят през първата част, само че Мичи Батшуай се размина на сантиметри от превъзходно подаване на Макартър. -късно Поуп пък отрази мощен удар на Таунзенд.

Малко след почивката Бърнли бе покрай втори гол, само че Гудмундсон удари гредата. Пропускът му можеше да се окаже съдбовен малко по-късно. Батушуай обаче не съумя да преодолее Поуп. Вратарят на домакините бе ослепителен и при една обстановка в края, когато спря влезлия като запаса Бентеке.

БЪРНЛИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:0
1:0 - Ууд (8)

Премиър лийг 9 кръг, понеделник 23 ноември  Бърнли 1:0краен резулат  Кристъл Палас