Бърнли постигна едва третата си победа от началото на сезона,

...

За историята! Бърнли шокира Фулъм в Лондон, жена ръководи мач от Висшата лига за първи път

Бърнли реализира едвам третата си победа от началото на сезона, откакто надви с 2:0 като посетител на Фулъм в среща от 18-ия кръг на британската Висша лига.

Мачът ще се запомни с това, че Ребека Уелш стана първата жена, управлявала мач от британската Висша лига. 40-годишната Уелш постоянно съдийства на мачове от женската лига, а преди е получавала дежурства за срещи от по-ниските дивизии и шампионата ФА Къп, както и за Световното състезание при дамите по-рано тази година. На 4 ноември бе четвърти арбитър на мача от Висшата лига сред Фулъм и Манчестър Юнайтед.

Иначе, възпитаниците на Венсан Компани изковаха триумфа си през втората част, когато Уилсон Одобер откри в 47-ата минута, а Сандер Берге подпечата успеха с попадение в 66-ата минута.

С триумфа Бърнли прекъсна серия от три мача без победа и се отлепи от дъното на класирането. Тимът заема предпоследно място с 11 точки, до момента в който Фулъм е 12-и с 21 пункта.
Източник: novsport.com