Бърнли и Лутън завършиха 1:1 в дербито на дъното на

...

Лутън се добра до точката срещу Бърнли след гол в добавеното време

Бърнли и Лутън приключиха 1:1 в дербито на дъното на класирането на британската Висша лига, играно на стадион " Търф Мур ".

Гостите стигнаха трагично до точката след попадение на резервата Кърлтън Морис в добавеното време. Нападателят влече в игра 20 минути по-рано и вкара попадение с глава, само че то бе оспорвано, защото при акцията вратарят на Бърнли Джеймс Трафорд бе блокиран в наказателното поле от Елайджа Адебайо. Реферът валидира гола, което по-късно бе доказано и с обзор за системата за видео повтаряне (ВАР).

Бърнли води в резултата през по-голяма част от мача с помощта на попадения на централния им нападател Зеки Амдуни в 36-ата минута.

След края на мача почитателите на стадион " Търф Муур " освиркваха футболистите на Бърнли, които имат единствено една победа вкъщи през сезона.

Домакините са на предпоследното 19-о място в класирането, като са на 4 точки зад Лутън, който към този момент се изравни с Евертън - първия тим над чертата, който пък приема в неделя Астън Вила.