Битката за попечителство на една жена подчертава предизвикателствата, пред които са изправени еднополовите двойки в Китай
БАНКОК (АП) — Изминаха повече от четири години, откогато Джан Пейи за последно е видяла сина си, едно от двете деца от предходния й брак.
Беше отказано настойничество и над двете деца, Джан най-сетне се съгласи през юни на визити с щерка си. Но откакто я видя единствено един път, някогашната брачна половинка на Джан анулира срещите за неопределен срок. Това, което Джан смяташе за края на дългогодишна правосъдна борба, се сблъсква с още едно затруднение, защото тя би трябвало още веднъж да премине през съда, с цел да изиска от тях да наложат правата й за посещаване.
„ Тези типове разногласия не са добре предпазени в нашата страна, ” сподели Гао Мингуе, юристът, представляващ Джан. „ Това е увещание, че би трябвало да бъдем самодостатъчни. “
ЛГБТК+ фамилиите като това на Джан нямат закон, на който да се базират, когато са изправени пред обстановки като настойничество или бракоразвод, защото еднополовите бракове не са приети в Китай, което значи, че резултатът от всеки случай е нерешителен и спорен.
...Прочетете целия текст »