Балкан загуби с 64:79 точки като гост на шведския Сьодертале

...

Балкан загуби от шведи в Шампионската лига

Балкан загуби с 64:79 точки като посетител на шведския Сьодертале Кингс в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

След дебютната част домакините взеха задатък след 17:14, а в първите минути на втория интервал шведите направиха серия от 13:0, която се оказа решителна за крайния излаз от срещата.

В идващите две четвъртини отборът на Сьодертале умерено поддържаше задатъка в своя изгода и взе задатък преди втората среща. В третата част българският отличник за 2019 година съумя да означи 24 точки, само че това не беше задоволително, с цел да бъде избегната загубата.

Най-резултатен за Балкан беше Марко Радонич с 14 точки. Съотборникът му Димитър Димитров добави още 13 точки. От скамейката Михайло Секулович се отличи с 9 точки.

За домакините Дино Пита приключи с 20 точки. Чарлс Калисън осъществя още 15 точки за Сьодертале.

Реваншът сред двата тима е в петък в Ботевград.
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg