Балкан загуби от израелския Апоел Галил Елион с 64:70 (15:22,

...

Балкан допусна втора загуба в Балканската лига

Балкан загуби от израелския Апоел Галил Елион с 64:70 (15:22, 26:10, 3:22, 20:16) в мач от шестия кръг в група "А " на Балканската баскетболна лига за мъже. Поражението бе второ за ботевградчани от петте мача, които изиграха досега и второ от същия противник. За Апоел Галил Елион триумфът е шести следващ, а отборът от Израел остава непобеден в конкуренцията.

Двата състава направиха забавен конфликт, а българският отбор сподели две разнообразни лица в срещата. Ключова за загубата бе третата четвърт, в която баскетболистите на Балкан означиха единствено 3 точки против 22 за гостите.

Апоел стартира по-уверено мача и поведе с 22:15 след първата част, само че със здрава отбрана и добра пукотевица домакините направиха серия от 15:0 и обърнаха до 35:28, а на почивката резултатът бе 41:32 в тяхна изгода. Последва неприятна трета част за Балкан, в която играта на отбора по никакъв начин не спореше и преди последните 10 минути израелският тим дръпна с 54:44.

Ботевградчани изостанаха с 16 точки, само че въпреки всичко съумяха да понижат пасива си до три и даже имаха късмет за цялостен поврат, само че Апоел Галил Елион удържа успеха.

Най-резултатен за Балкан бе Дерик Маркс с 14 точки, 3 битки и 4 асистенции, а Трейвин Тибодо добави 13 точки и 4 битки. За Апоел с 23 точки приключи Ике Ироегбу.

"Цялостно съм удовлетворен от моя тим. През второто полувреме те трансформираха напълно играта си, изключително в отбрана. Може би това е повода, заради която загубихме ", съобщи старши треньорът на състава от Ботевград Небойша Видич.

В идващия си мач от Балканската лига на 14 януари следващата година Балкан ще гостува на Макаби Хайфа.