Балкан загуби гостуването на Сигал Прищина (Косово) с 83:85 (25:35,

...

Балкан със загуба в първия четвъртфинал в Косово

Балкан загуби гостуването на Сигал Прищина (Косово) с 83:85 (25:35, 19:16, 22:18, 17:16) в първия мач от четвъртфиналите на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Косовският отбор водеше с 15 точки през първото полувреме, а в края Балкан бе покрай поврат като изравни 79:79 три минути преди сирената, само че не съумя да завоюва. Реваншът е идната седмица на 20 април в "Арена Ботевград ".

Първата част стартира доста едва за Балкан. Домакините поведоха с 18:10, последователно Балкан понижи разликата, само че по-късно позволи много пропуски в отбрана. Сигал се възползва по най-хубавия метод като стреляше съвсем безпогрешно с над 80% пукотевица и за 10 минути вкара 35 точки против 25 за Балкан.

През втората четвърт за малко разликата стигна 15 точки, а минута преди края на полувремето ботевградчани смъкнаха до 4 точки при 41:45. Двата отбора се отдръпнаха на почивката при 51:44 за косовските баскетболисти.

Балкан стартира добре второто полувреме и пет минути след началото му след приближи единствено на точка след тройка на Амад Рори за 55:56. Домакините обаче се върнаха в мача след серия от 10:3, с цел да поведат с 8. До края на интервала Балкан съумя да понижи още веднъж, а последната част стартира при разликата от три точки в интерес на Сигал Прищина - 69:66.

Последната част беше извънредно трагична. Българите изравниха 79:79 три минути преди края след тройка и панер на Димитър Димитров. 35 секунди преди сирената разликата беше единствено две точки (83:81), последва по една сполучлива пукотевица за двата тима, след което домакините имаха последно владеене и удържаха триумфа.

Димитър Димитров беше най-резултатен за Балкан с 20 точки. Амад Рори добави 19 точки, 7 битки и 5 асистенции, а с "дабъл-дабъл " от 13 точки и 10 битки приключи Крисчън Джоунс.

За Сигал с 19 точки и 5 асистенции се отличи Уендел Мичъл, а 15 точки и 7 битки записа ДеКуан Кук.