Балкан стартира успешно новата година. В първия си мач за

...

Балкан стартира годината с лесен успех

Балкан започва сполучливо новата година. В първия си мач за 2020 година ботевградчани се постановиха над Академик Бултекс 99 с 83:64 като хазаин. Още през цялото време отборът поведе и пое самодейността.

Най-сериозното преимущество на "зелените " бе при стрелбата от игра, до момента в който пловдивчани не извършиха нито един углавен удар през целия мач. В този дуел гостите бяха водени от Йордан Янков поради наказването на Асен Николов, който бе в залата като фен.

За първенците дебют направи 15-годишният Илиян Пищиков. Победата бе 13-а за Балкан, който има и едно проваляне.

Домакините стартираха срещата със серия от 9:0. На няколко пъти Академик сваляше разликата на 4 точки, само че след първата четвърт "зелените " бяха напред с 29:17.

Балкан продължи да господства и по време на втората част. Много бързо отборът се откъсна с 39:19. Баскетболистите на Йовица Арсич поддържаха двуцифрен задатък, само че след седем следващи точки, Академик понижи изоставането си на 28:41.

След паузата първенците още веднъж взеха самодейността. Преднината им доближи 26 точки през третия интервал, а след края му те водеха с 69:47. Въпреки това, гостите не се отхвърлиха и седем минути преди сирената съкратиха дистанцията единствено на 12 точки. Балкан обаче не позволи интригата да се върне и след мощни финални минути завоюва безапелационно.

Най-резултатен за спечелилите бе Дешон Найт с 22 точки. За Академик Бултекс Васил Бачев приключи с 18 точки.

В идващия кръг Балкан гостува на Берое, а пловдивчани ще домакинстват на Рилски Спортист.