Балкан приключи с успех участието си в тазгодишното издание на

...

Балкан се наложи над шведския Сьодертале

Балкан завърши с триумф присъединяване си в тазгодишното издание на шампионата ФИБА Европа. В среща от група "G " тимът от Ботевград се наложи трагично с 90:89 (17:22, 26:25, 25:14, 22:28) вкъщи над Сьодертале.

Шведите водеха с 47:43 на почивката, само че след доста мощна трета част първенците на България обърнаха развоя на събитията в своя изгода. "Зелените " имаха задатък от шест точки преди последния интервал, а в него даже повишиха преднината си на 10 пункта - 75:65.

Силните финални минути за Сьодертале не трансформираха крайния победител в срещата. Балкан е на трето място в крайното класиране с две победи и четири провали, до момента в който гостите от Швеция са четвърти.

Марко Радонич вкара 23 точки за Балкан. Кени Хол добави още 19 точки за тима от Ботевград. За гостите Мартин Палмблад се отличи с 23 точки.