Балкан победи с 98:87 (29:17, 14:29, 30:18, 25:23) Черно море

...

Пета победа за Балкан в НБЛ

Балкан победи с 98:87 (29:17, 14:29, 30:18, 25:23) Черно море Тича като хазаин в мач от осмия кръг на НБЛ. Успехът е пети за отбора от Ботевград, който има и две загуби в сметката си. “Моряците ” са с баланс 3-5.

Срещата стартира стремително за баскетболистите на Тони Дечев, които след 10 минути на паркета към този момент имаха ванс от 12 точки. Втората част обаче беше под цялостната доминация на гостите от Варна, които стопиха пасива си и на почивката се отдръпнаха с преднина от 3 точки. След паузата Балкан подвигна оборотите и се върна в играта, като още веднъж си обезпечи успокоение преди последната четвърт. В нея двата тима се надлъгваха, само че до поврат за варненци не се стигна.

За Балкан Павлин Иванов вкара 21 точки, Христо Захариев се разписа с 19 точки, а по 15 нанизаха Димитър Димитров и Мануел Суарез.

Михаил Моллов и Аверил Ъгба означиха по 18 точки за Черно море, като Ъгба овладя и 10 битки, а Лъчезар Тошков добави 17 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.