Българското правителство не е взело решение да снабдява с оръжия

...
Българското правителство не е взело решение да снабдява с оръжия
Коментари Харесай

Нинова: Няма решение за снабдяване с оръжие на Украйна

Българското държавно управление не е взело решение да доставя с оръжия украинската страна и кабинетът не е взимал такива решения. Това съобщи водачът на Българска социалистическа партия и министър на стопанската система Корнелия Нинова при изказването си след пленума на социалистическата партия през днешния ден, на който се обсъждаше позицията на партията за войната, която се води в Източна Европа и Украйна.

Нинова уточни, че Народното събрание е взел решение за оказване на само филантропична помощ и Комисията по експортен надзор, в която вземат участие няколко министерства и службите, не е издавала позволение за експорт на оръжие, артикули и технологии за Украйна.

Тази заран украинският дипломат у нас Виталий Москаленко съобщи в студиото на БТВ, че се водят договаряния България да помогне на Украйна с изключение на с филантропична помощ и със снаряди и патрони .

Само преди седмица държавната съветска осведомителна организация ТААСС заяви, че при обстрел против Донецката национална република украинската войска е употребила създадени в България гранатомети RHV-HEF,.

, провокира министъра на стопанската система и, на което увери, че няма издадено нито едно позволение за експорт на български муниции за Украйна от времето на Минските съглашения.

На лидерски съдружен съвет в Министерски съвет и парламентарните групи не е обсъждан въпросът с оставката на военния министър Стефан Янев, съобщи още Корнелия Нинова.

Министърът на защитата е предложение и представител на " Продължаваме промяната " и е добре първо да чуем тяхното мнение , да го обсъдим и по-късно да се взема решение въпросът, сподели Нинова по настоящата тематика с настояванията за оставка на Стефан Янев поради спорни изявления.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР