Българският защитник Петко Христов се завърна по най-добрия начин в

...

Петко Христов герой за Специя при успех в Серия Б, Валентин Антов с червен картон при победа на Кремонезе

Българският бранител Петко Христов се завърна по най-хубавия метод в игра за Специя, откакто влезе от пейката в 63-ата минута на мача с Асколи и в 89-ата вкара победния гол за отбора си при триумфа с 2:1 като посетител в среща от 16-ия кръг на италианската Серия " Б ".

Преди това Даниеле Верде бе извел Специя напред с гол от дузпа, само че Джузепе Белуши изравни за домакините при започване на втората част.

Въпреки триумфа Специя е на 18-о място и към момента е в рисковата зона на изпадащите с актив от 13 точки, колкото има и състава на Асколи, заемащ 19-ата позиция.

В различен мач от кръга българският национал Валентин Антов бе титуляр за Кремонезе при успеха над Венеция с 1:0.

Родният защитник бе изпъден в 51-ата минута с пряк червен картон, само че все пак неговият отбор стигна до надвит гол посредством Лука Раванели в 80-ата минута.

С триумфа Кремонезе се изкачи на 3-о място в класирането, като към този момент е единствено на четири точки зад водачите Венеция и Парма.