Българският волейболен Нефтохимик Бургас загуби с 1:3 (16:25, 26:24, 17:25,

...

Нефтохимик взе гейм на румънския шампион, но загуби в първия двубой за Купата на CEV

Българският волейболен Нефтохимик Бургас загуби с 1:3 (16:25, 26:24, 17:25, 21:25) от румънския първенец Аркада Галац в първи дуел сред двата отбора от 1/16-финалите в шампионата за Купата на CEV.

Срещата в Галац стартира с изявено преимущество за домакините, които в първия гейм не дадоха съвсем никакви шансове на бургазлии и закономерно се постановиха с 25:16.

Волейболистите на Иван Станев обаче дадоха отговор с по-добра игра във втората част, само че все пак в един миг се оказаха догонващи при 21:24. Последва обаче серия от пет следващи точки в интерес на българския отбор, с които Нефтохимик измъкна втората част и изравни резултата.

В идващите два гейма българите още веднъж имаха своите шансове, само че в последна сметка Аркадия наложи волята си и след 25:17 и 25:21 стигнаха до крайния триумф.

По този метод тимът на Нефтохимик в реванша ще бъде длъжен да търси победа с 3:0 или 3:1, с цел да докара нещата до Златен гейм, който да дефинира кой от двата отбора ще продължи към 1/8-финалите.