Българският вицешампион Рилски спортист победи литовския Уулвс и се класира

...

Една победа дели Рилски спортист от групите на ФИБА-Европа

Българският вицешампион Рилски състезател победи литовския Уулвс и се класира за финала на квалификационния шампионат за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже, който се организира в " Арена Самоков ". Победителят от шампионата получава правото да взе участие в груповата фаза на конкуренцията.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров стигнаха до триумфа против Уулвс с 91:76 (21:18, 18:19, 27:13, 25:26).

Самоковци демонстрираха още веднъж, че ще разчитат на едно от главните си оръжия от предишния сезон - мощна игра в третата част.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, след което домакините имаха задатък от 39:37.

Играчите от Самоков завоюваха дуела след мощна трета четвърт, в края на която поведоха с 66:45.

В последните 10 минути баскетболистите на българския отбор нямаха проблеми и стигнаха до крайния триумф.

Димаджио Уигинс беше най-полезен за Рилски състезател и записа " дабъл-дабъл " - 19 точки и 16 битки.

Брандън Рандълф добави 16 точки, капитанът Чавдар Костов вкара 15, а Еван Бати се регистрира с 13 точки и 5 битки. Крис Минков завърши с 10 точки.

За гостите Реджимантас Миниотас осъществя 16 точки, а Криступас Земайтис - 13.

Следващият противник на Рилски състезател ще бъде Апоел Хайфа (Израел), който в първия полуфинал надви над Катая Баскет от Финландия със 75:64 (25:17, 18:16, 14:12, 18:19).

Финалът на шампионата в Самоков ще се играе на 30 септември (петък) от 20.00 часа. Дори при крах против израелците обаче, Рилски състезател може да продължи в идната фаза на шампионата като благополучен губещ.
Източник: novsport.com