Българският треньор Саид Ибраимов стана шампион на Казахстан, след като

...

В Казахстан: Саид Ибраимов със 7-ма титла

Българският треньор Саид Ибраимов стана първенец на Казахстан, откакто неговият Астана победи Шахтьор Караганди с 3:2 като посетител в последния кръг на шампионата и приключи на върха, на точка пред преследвача Актобе.

Ибраимов се завърна в Казахстан преди месец и половина и влезе в щаба на новия старши треньор на Астана Григорий Бабаян.

Това е седма купа на Саид Ибраимов в Казахстан, като шест от тях той печели с Астана, а има един триумф и с Тобол.

Това бе и седма шампионска купа на Астана.

Астана завоюва сложна победа с Караганди.

Още при започване на мача Марин Томасов пропусна дузпа, само че по-късно Педро Еуженио и същият Томасов вкараха за 2:0 за Астана, а Тимур Чогадзе понижи за домакините преди почивката.

През второто полувреме Томасов направи 3:1, а Евгени Кобзар оформи крайното 3:2.

На тима на Астана му трябваше единствено победа, тъй като по същото време Актобе се наложи над Кайрат Алмати с 4:1.
Източник: novsport.com