Българският шампион Марица (Пловдив) загуби от френския Безие (Безие) с

...

Марица беше много близо до първа победа в Шампионска лига в голяма драма в “Колодрума“

Българският първенец Марица (Пловдив) загуби от френския Безие (Безие) с 2:3 (27:29, 25:23, 17:25, 25:16) във второто си домакинство в групите на Шампионската лига.

Маричанки стартираха доста добре дуела и поведоха с 9:6 и това накара треньорът на Безие да изиска спиране. Безие обаче направи серия и обърна до 15:10 в своя изгода. Маричанки направиха серия от четири следващи точки и разликата беше единствено в точка в интерес на френския отбор - 15:14, а пловдивчанки изравниха при 17:17. Драмата в гейма занапред предстоеше. Безие стигна до геймбол, само че по-късно маричанки съумяха да стигнат до два геймбола. Стигна се нови два геймбола за французойките, които от третия опит съумяха да затворят гейма след 29:27.

Ударно стартира вторият гейм за пловдивчанки, които поведоха с 9:1. Безие съумя да направи серия и изравни при 15:15. Стигна се до 19:15 за гостенките, само че маричанки демонстрираха темперамент и изравниха - 19:19. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха гейма след сполучлива офанзива на Симона Димитрова за 25:23.

В третата част Безие поведе с 9:6, стигна се до 19:6, а геймът завърши след 25:17 за гостенките.

В четвъртия гейм маричанки поведоха със 7:5. Маричанки усилиха предината си много съществено - 15:8. Шампионките на България не срещнаха компликации да затворят гейма в своя изгода и го направиха след сполучлива офанзива на Силвана Чаушева за 25:16. Така всичко трябваше да се взема решение след тайбрек.

В него шампионките поведоха с 5:3 точки, само че Безие съумя да обърне и поведе с 10:8. В тайбрека Безие съумя да завоюва след 15:13.

Следващият мач на маричанки е на 4 февруари (петък), от 18:00 б.в., против Славия (София) в среща от НВЛ. Последната среща на шампионките в Шампионска лига е на 15 февруари вторник, от 18:00 б.в. против съветския Динамо - Ак Барс (Казан) в зала Колодрума в Пловдив.

Източник: trafficnews.bg