Българският шампион Лудогорец изигра поредния си луд мач в Шампионската

...

Жалко! Пореден луд мач на Лудогорец в Европа, рикошет провали „орлите“ срещу Апоел

Българският първенец Лудогорец изигра следващия си вманиачен мач в Шампионската лига. Този път обаче краят бе противен за „ орлите “, които победиха с 3:1 Апоел Беер Шева в Разград, само че с общ резултат 3:3 и гол повече на непознат терен израелците не престават в плейофите на Шампионската лига. Лудогорец пък ще играе в плейофите на Лига Европа.

Вандерсон се регистрира с два гола, а един добави Марселиньо. Мохамад Гадир бе прецизен за гостите от Израел, които пропиялха и дузпа, а също така приключиха срещата с понижен състав. Марселиньо също бе изпъден в последните секудни на срещата поради удар без топка.

Срещата стартира по отличен метод за „ орлите “, коитоизлязоха напред в резултата още в 9-ата минута. Лудогорец направи образцова контраофанзива, при която Кафу пусна по крилото към Марселиньо, който прати топката на главата на Вандерсон.Бразилецът с глава прониза вратаря на Апоел и изведе българския първенец напред.

Вандерсон, който бе най-активен в отбора на Георги Дерменджиев, пропусна да удвои в 20-ата и 28-ата минута, като в първия случай ударът му бе избит от защитник, а във втория топката профуча на сантиметри от гредата.

Все отново разумното се случи в 33-ата минута, когато Вандерсон получи отличен пас от Дяков, излъга вратаря на гостите и вкара на опразнената врата за 2:0.

Пълният поврат стана факт в 56-ата минута. Марселиньо стреля, след което ударът му бе блокиран. Кафу продължи с глава към Кешерю, а той подаде към Марселиньо, който остана самичък против Хаимов и изпрати топката във вратата му - 3:0!

Апоел обаче излезе още веднъж напред в резултата с благополучен рикошет. Това се случи в 61-ата минута, когато Нуакаеме се възползва от неточност на Кафу, подаде към Мохамад Гадир, който стреля. Топката рикошира в крайници на Козмин Моци, трансферира Хорхе Броун и влетя в мрежата му – 3:1.

Лудогорец натисна мощно своя противник, който пък провежда една рискова контраофанзива, при която единствено неточния удар на Гадир остави интригата жива.

Разградчани пък съумяха да вкарат четвърто попадение посредством Марселиньо, само че то вярно бе анулирано поради засада.

В 86-ата минута Апоел Беер Шева можеше да реши всичко, откакто Игор Пластун игра с ръка в наказателното поле и реферът уточни бялата точка. Огу обаче прати топката над вратата и резервира живи възможностите на Лудогорец. Те се усилиха още малко в 88-ата минута, когато Майкъл Охана напусна терена след втори жълт картон!

В последните секунди Нуакеме удари гредата на вратата на Лудогорец, а в идната секунда Марселиньо бе изпъден за удар без топка по неприятелски състезател.

До края на срещата обаче Лудогорец по този начин и не съумя да стигне до по този начин нужното попадение и се сбогува с Шампионската лига.

БЛИЦ показва всичко за българското присъединяване в Европа

Лудогорец - Апоел 3:1 (общ резултат 3:3)
1:0 Вандерсон (9), 2:0 Вандерсон (33), 3:0 Марселиньо (56), 3:1 Мохамад Гадир (61)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
9-  ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отлична контраофанзива на разградчани! Кафу пусна по крилото към Марселиньо, който прати топката на главата на Вандерсон. Той с глава прониза вратаря на Апоел и изведе Лудогорец напред!
19- Махаран Ради стреля от въздуха, само че доста неопределено
24-  Отлична офанзива на Лудогорец! Топката попадна във Вандерсон на към 10 метра от вратата, само че ударът му е блокиран от защитник. Добавката на Анисе прелетя високо и настрана от вратата!
28-  Поредна добра офанзива на Лудогорец. Вандерсон се озова на стрелкова позиция, само че ударът му профуча около вратата
33-  ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон получи отличен пас от Дяков, излъга вратаря на гостите и вкара на опразнената врата за 2:0!
40- Моци стреля, само че ударът му минава настрана
45+1- Край на първото полувреме!
__________________________
46- Начало на второто полувреме
56-  ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Топката бе пратена към наказателното поле на Апоел, Кешерю игра с глава, а зад тила на отбраната се появи Марселиньо, който от дребен ъгъл направи 3:0!
61-  ГОЛ ЗА АПОЕЛ! Кафу загуби топката в средата на терена, Нуакаеме подаде към Мохамад Гадир, който стреля. Топката рикошира в крайници на Козмин Моци, трансферира Хорхе Броун и влетя в мрежата му – 3:1!
73-  Уникален пропуск на Кадир, който получи топката на няколко метра от вратата, само че непокрит я прати над вратата!
77- Удар на Натанаел, който е избавен от стража на гостите
80- Отменен гол на Марселиньо! Бразилецът вкара топката във вратата на Апоел, само че попадението вярно бе анулирано поради засада!
81- Кешерю стреля, само че Хаимов лови несъмнено
85-  Дузпа за Апоел! Пластун игра с ръка в наказателното си поле и реферът уточни бялата точка!
86-  Пропуск! Джон Огу прати топката над вратата от наказателния удар!
88-  ЧЕРВЕН КАРТОН! Влезлият като запаса Майкъл Охана получава втори жълт картон и остава Апоел с понижен състав!
90- 5 минути добавено време!
90+1-  Вандерсон бе оставен зад отбраната на Апоел, само че ударът му с глава мина около вратата
90+5- Греда! Нуакеме се озова самичък против Браун, само че ударът му срещан страничната греда!
90+5-  Червен картон на Марселиньо за удар без топка!
90+6- Край на мача!

Лудогорец: 1. Хорхе Броун, 8. Лукас Саша, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел  , 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе (71-  93.Върджил Мисиджан), 22. Джонатан Кафу  (78-  37.Жоао Пауло), 84. Марселиньо   , 88. Вандерсон   , 28. Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 93.Върджил Мисиджан, 4.Сисиньо, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев

Апоел Беер Шева: 55.Гай Хаимов  , 69.Михай Корхут, 4.Мигел Витор, 5.Шир Цедек, 2.Бен Битон  , 11.Даниел Айнбиндер (58-  18.Михаел Охана   ), 7.Махаран Ради, 30.Джон Огу, 24.Маор Меликсон (68-  20.Лоай Таха), 8.Мохамад Гадир   (89-  15.Владимир Браун  ), 9.Антъни Нуакаеме
Резерви: 1.Давид Гореш, 20.Лоай Таха, 17.Матан Оайон, 15.Владимир Браун, 18.Михаел Охана, 99.Томаш Пекхарт, 10.Елианив Барда
Треньор: Бахар Барак

Разград, стадион " Лудогорец Арена "
Съдия: Сердар Гюзюбуюк (Холандия)

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Източник: blitz.bg