Българският шампион Хебър приключи участието си в груповата фаза на

...

Хебър приключи участието си в Шампионска лига със загуба

Българският първенец Хебър завърши присъединяване си в груповата фаза на Шампионската лига със загуба с 0:3 гейма от турския Халкбанк като посетител. Това беше и последна среща на Хебър, който не съумя през този сезон да запише победа в груповата фаза на Шампионската лига.
Прочетете още
Първият гейм стартира равностойно, само че турците поведоха с разлика след 8-та точка - стигна се до 13:10, 19:15, а геймът беше взет от отбора от Анкара с 25:22.

Във втората част Хебър поведе с 5:1, само че Халкбанк изравни и даже поведе с 14:11. Хебър съумя да изравни и до последно геймът вървеше точка за точка, само че след 27:25 турците съумяха да вземат и втората част.

В третия гейм Халкбанк поведе с 11:8, стигна се до 16:13, а геймът и мачът завърши след 25:19.

Така Хебър съумя да запише две точки, само че не и да запише победа, завършвайки на последното място в класирането в групата си.

Халкбанк си обезпечи класиране в елиминациите, а в другия мач по-късно през днешния ден полският Заверче и немския Биосферен резерват Волейс ще дефинират другият тим, който ще играе в елиминациите на Шампионската лига.
Източник: trafficnews.bg