Българският пилот на ЕКО Мартин Чой и неговите съотборници от

...

Мартин Чой и Energie Endurance 91 завършиха на десето място в „24-те часа на Спа-Франкоршан“

Българският водач на ЕКО Мартин Чой и неговите съотборници от Energie Endurance 91 приключиха надпреварата „ 24 часа на Спа-Франкоршан " от международния шампионат по устойчивост на десето място в клас Суперсток.

Отборът на Energie Endurance 91 започва безпроблемно в първия стинт на австриеца Ян Мор, който бе сменен от Кристиан Наполи след близо 50 минути на трасето. Италианецът обаче катастрофира обиколка преди появяването на Чой и изкриви дясното кормило на мотора на Кавазаки, поради което българинът кара първия си стинт точно с този недостатък. В последна сметка обаче моторът на Energie Endurance 91 оцеля през нощта и си проби път до челната десетка в клас Суперсток.

На зазоряване над „ Спа-Франкоршан " заваля дъжд и той направи изискванията още по-трудни, а австриецът Мор получи здравословни проблеми и по този начин Чой и Наполи трябваше да приключват сами със смени през 50 минути. Състезанието обаче бе спряно с червен байрак съвсем 3 часа преди края поради разливане на масло по правата, а водачите се върнаха на трасето за последните 15 минути. Мартин Чой пое отговорността и пресече финалната линия на десето място в клас Суперсток, както и 21-о в клас Супербайк.

Победител в Суперсток стана френският Team LH Racing с 491 обиколки и 24 повече от тези на Energie Endurance 91.

Първенец в Супербайк и сборното класиране е заводският BMW Motorrad с водачи Маркус Райтербергер (Германия), Иля Михалчик (Украйна) и Жереми Гуарнони (Франция). Те завъртяха 508 обиколки и седем повече от Tati Team Beringer с Кавазаки, а трети остана японският F.C.C. TSR Honda.

SERT Suzuki финишира на четвърто място и резервира първата позиция в генералното класиране с 15 точки пред F.C.C. TSR Honda.

Източник: cross.bg