Българският национален тим зае трето място в отборното класиране на

...

България завърши на трето място в отборното класиране на Европейското първенство по бокс за жени в Будва

Българският народен отбор зае трето място в отборното класиране на Европейското състезание по бокс за дами в Будва (Черна гора).

Националките завоюваха един златен, два сребърни и един бронзов орден от шампионата.
 Севда Асенова е европейска шампионка! Севда Асенова е европейска шампионка!
Севда Асенова взе златото в категория до 48 кг.
 Венелина Поптолева завоюва сребро на Европейското по бокс Венелина Поптолева завоюва сребро на Европейското по бокс
Сребърни оценки завоюваха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз завоюва Станимира Петрова (54 кг).
 Станимира Петрова остана с бронз на Европейското състезание Станимира Петрова остана с бронз на Европейското състезание
Освен това Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.
 Светлана Каменова обезпечи трети край за България Светлана Каменова обезпечи трети край за България
Това донесе на България 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското състезание. Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред българките са още боксьорките на Украйна с 27 точки.

СНИМКИ: startphoto.bg