Българският национален отбор по волейбол загуби драматично с 2:3 (17:25,

...

България загуби спечелен мач срещу Сърбия в Лигата на нациите

Българският народен тим по волейбол загуби трагично с 2:3 (17:25, 25:23, 25:23, 21:25, 14:16) гейма против Сърбия в мач от шампионата Лигата на нациите, игран пред към 7 000 фенове в столичната зала " Арена Армеец ".

" Лъвовете " пропиляха два мачбола при 14:12 в тайбрека, след което разрешиха на противника да запише още 2 точки, общо 4 следващи, и да отмъкне успеха.

България поведе с 4:2 при започване на мача, а при първото техническо спиране имаше задатък от 3 точки. Сърбия дръпнаха с 5 точки при второто техническо спиране - 16:11. С два следващи аса на Петер Кръзманович направи резултата 22:13 и в последна сметка гостите стигнаха до триумф в първия гейм на 17.
Снимка: Lap.bg
Българските волейболисти стартираха чудесно при започване на втората част и при първото техническо спиране резултата бе 8:4. Второто техническо спиране пристигна при 16:14 за Сърбия. Тройна българска обсада спря Дражен Лубурич от зона 2 за 21:21. Силите бяха равни до 23:23. Последва спиране за България. Блокаут на Светослав Гоцев даде задатък за 24:23. Мощна негова офанзива по-късно докара тъждество в геймовете - 1:1.

Сърбите имаха задатък от 8:6 при първото техническо спиране в третата част. Българските волейболисти поведоха с точка 16:15 при второто техническо спиране след мощна офанзива на Тодор Скримов. Родните национали стигнаха до геймбол при 24:22 след ас на Тодор Скримов. Дражен Лубурич съумя да прокара топката сред блокадата и мрежата за 23:24. Пламен Константинов взе второто си спиране в гейма. Мощна офанзива на Николай Учиков донесе триумфа в третата част с 25:23.

Сърбия взе самодейността още през цялото време в четвъртия гейм и стигна до триумф с 25:21.
В тайбрекa България поведе с 4:2 след офанзива на Валентин Братоев. При промяната на игралните полета преднината набъбна до 8:4. Волейболистите на Пламен Константинов дръпнаха с 10:5 точки, само че последва разпределяне и резултатът бе понижен до 11:10. Все отново след точка на Валентин Братоев се стигна до 14:12 и мачбол за България. Розалин Пенчев влезе в игра и би мощен сервис, само че той не донесе триумф за България. Троен блок спря офанзива на Валентин Братоев за 14:14. Дражен Лубурич изведе Сърбия до мачбол след офанзива по правата. Лубурич направи ас и донесе успеха на Сърбия с 16:14 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.
Източник: btvnovinite.bg