Българският национален отбор по волейбол победи олимпийските шампиони от Бразилия.

...

България победи Бразилия

Българският народен тим по волейбол победи олимпийските първенци от Бразилия. Волейболистите ни надвиха с 3:2 гейма, като с триумфа си националите ни имат 5 победи в лигата и 7 загуби и с 14 точки е на 12-о място във краткотрайното класиране.
Южноамериканците пък позволиха три загуби във Варна и към този момент имат общо 4 в лигата против 8 триумфа, а с 24 точки заемат четвъртата позиция.

В тайбрека след четири изравнявания националите ни съумяха да поведат с 2 точки при 7:5, само че след неточност на домакините и отлична обсада на Бразилия резултатът бе подравнен - 7:7. След ново тъждество момчетата на Пламен Константинов още веднъж излязоха напред с 2 точки - 10:8. Националите ни демонстрираха страховит темперамент и завоюваха тайбрека с 15:12 и надлежно мача с 3:2.
Източник: frognews.bg