След продължили близо час дебати в пленарната зала народните представители

...
След продължили близо час дебати в пленарната зала народните представители
Коментари Харесай

НС реши на първо четене да ограничи рекламата на хазарта в медиите

След траяли близо час диспути в пленарната зала народните представители въпреки всичко одобриха с цялостно единогласие на първо четене промени в Закона за хазарта. Те плануват хазартни зали да има единствено в обитаеми места с над 5000 поданици, при лицензирани 1100 зали у нас.

Най-важната част от този законопроект е ограничение на рекламата. Законопроектът не разрешава реклама във всички типове медии – телевизия, радио, печатни издания, в това число и уеб сайтове. Разрешава се реклама единствено върху билбордове и то надалеч от учебни заведения и други публични заведения. Забранява се реклама върху публични здания.

Рекламата се резервира върху спортна екипировка и то такава, която не е предопределена за малолетни и малолетни , в противоречиви зали. Завишават се и вложенията, които би трябвало да вършат бъдещите лицензополучатели за хазартна активност. Там, където е спортът може да има реклама.

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР