Българският национален отбор по волейбол до 19 години ще играе

...

Волейболните юноши се класираха на полуфинал на световното първенство

Българският народен тим по волейбол до 19 години ще играе на полуфинал на международно състезание! Момчетата на селекционера Мартин Стоев се класираха измежду четирите най-хубави на планетата след трагичен мач против Италия, траял 5 гейма.

В последна сметка " лъвчетата " победиха с 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 31:29, 18:16) в залата в Техеран, Иран след 2 часа и 40 минути.

Снимка: FIVB

Срещата беше извънредно оспорвана, като до последно двата тима се бяха " захапали " и не беше ясно кои от тях ще продължи напред. В последна сметка настоящият международен първенец в тази възраст преклони глава пред родните волейболисти.

Най-резултатен за България стана синът на някогашния капитан на мъжкия отбор Владимир Николов - Александър. Той записа 28 точки. Венцислав Антов добави 20.

За последно българските волейболни юноши бяха в топ 4 на света през 1989 година Тогава те завоюваха бронзовите медали в тази възраст.

На полуфинал България ще играе против спечелилия от мача Бразилия - Русия.

Източник: btvnovinite.bg