Българският национален отбор по футбол загуби с 1:2 срещу Катар

...

Футболните национали загубиха от Катар след слаба игра

Българският народен тим по футбол загуби с 1:2 против Катар в другарски мач, игран в Доха. Съставът, воден от Ясен Петров, не сподели доста в предни позиции, като главно преди почивката беше надигран от домакина на идното Световно състезание.

Акрам Ариф от дузпа в 27-ата и Буалем Кухи с решаващата помощ на Ники Михайлов в 75-ата минута бяха точни за Катар. За България се разписа Кирил Десподов в 60-ата минута.

България няма победа като посетител към този момент в 19 следващи мача. За последно българските играчи надделяха Словения надалеч от вкъщи в Лигата на нациите през септември 2018 година

След два дни националният отбор среща международния вицешампион Хърватия, като мачът още веднъж е в Катар.
" Катар не е инцидентен тим, трети е на последното състезание. Добър тим. Това е реалност. Не стояхме доста неприятно, когато върнахме гола допуснахме доста обикновени неточности. За дузпата, не знам, само че не би трябвало да позволяваме такива неточности ", съобщи след мача треньорът на България Ясен Петров.
Източник: 18min.bg